مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

روش های زایمان

در سراسر دنیا روشهای مختلفی برای زایمان وجود دارد، در کشور ایران زایمان طبیعی،زایمان سزارین و زایمان در آب جزء شایع ترین زایمان ها می باشد،البته باید گفت با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های مختلفی وجود دارد که در کاهش درد در زایمان طبیعی بسیار موثر می باشد.اینکه چه نوع زایمانی را انتخاب می کنید بسیار مهم و پر اهمیت است اما اینکه انجام زایمان خود را به دست چه کسی می می سپارید بسیار مهم تراست چرا که همه این موارد برای داشتن یک زایمان موفق و سالم بستگی به متخصصی دارد که مراجعه می نمایید.

توصیه می گردد انتخاب نوع زایمان خود را به پزشک متخصص خود بسپارید زیرا یک متخصص خوب و ماهر با توجه به شرایط جسمانی که دارید همیشه بهترین راه حل و روش برای شما برمی گزیند تا از عوارض و مشکلات احتمالی در امان بمانید و یک زایمان موفق را تجربه نمایید. ما در این مقاله گزارشی از انواع روش های زایمان در سراسر جهان را آماده نموده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

انواع روش های زایمان

انواع روش های زایمان

زایمان به روش الکساندر

روش زایمان به روش الکساندر بر پایه راحتی بنا شده است، مهم ترین اصل در این روش این است که بتوانی بر روی ذهنت تمرکز کنی و ذهنت را آرام نمایی در اینصورت به راحتی ماهیچه های بدن از جمله ماهیچه لگن را شل می گردد تا زایمان طبیعی و آسانی انجام گیرد، در این روش خانم باردار با توجه به آموزش هایی که دیده است بر روس صندلی نشسته و با تسلط یر روی ذهن، زمانی که ماهیچه های لگن خود را شل گرفته اید به جاذبه زمین اجازه می دهید که کودک را از داخل زحم به  راحتی به سمت خارج از لگن خود بکشانید.

بیشتر بخوانید
فیبروئید رحم

زایمان به روش برادلی

در این روش که پدر تحت آموزش های لازم  قرار می گیرد ابتدا در دوران بارداری در مراقبت های بارداری ورعایت  رژیم غذایی به همسر خودکمک می نماید و همچنین آموزش می بیند که هنگامی که در اتاق عمل در بالای سر همسر خود قرار می گیرد برای سهولت بارداری او چگونه عمل نماید.در این نوع زایمان هیچگونه برشی ایجاد نمی گردد و زایمان بطور طبیعی انجام می گردد.

زایمان به روش لاماز

روش لاماز نوعی روش زایمان است که فرد تحت آموزشهایی که می بیند یاد می گیرد که چگونه با انجام حرکاتی خاص بر روی آنچه که در طول زایمان اتفاق می افتد تمرکز کند تا بتواند دردهای ناشی از انقباض عضلات لگن را کنترل نماید.

زایمان در آب

زایمان در آب روشی است که موجب کاهش زمان فرایند زایمان و از همه مهم تر کاهش درد زایمان می گردد، در این روش خانم باردار در یک استخر که عمق آن حدود40 سانتی متر می باشد قرار می گیرد، زایمان در آب ابتدا از کشورهای اروپای شرقی شروع شد و به مرور در سایر کشورها رواج پیدا کرد، در این روش مادر در هنگام زایمان زمانی که در وان آب قرار می گیرد درد کمتری احساس می کند. به گفته دکتر آزاده مهدیان متخصص زنان و زایمان، روش زایمان در آب تنها برای خانم هایی مناسب می باشد که لگن وی در شرایط مناسب باشد  و همچنین جنین نیز درشت نباشد.

زایمان به روش استفاده از گاز استنشاقی

روش دیگری یرای زایمان وجود دارد که به منظور کاهش درد زایمان از گازهای مخصوصی استفاده می گردد این گازها از اکسیژن و اکسید نیترو تشکیل شده اند و زمانی که درد زایمان مادر زیاد می شود با استشمام این گاز می تواند درد کمتری احساس کند. استفاده از این روش در مادرانی که حساسیت های دارویی دارند منع می باشد.

بیشتر بخوانید
تعیین جنسیت قبل از بارداری

دکتر آزاده مهدیان جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی  با بهره گیری از جدید ترین روش های تشخیصی و درمانی مجهز در زمینه مشکلات مربوط به زنان ومسائل مربوط به  نازایی  آنان می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با  شماره 44093233 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام  ایشان مراجعه نمایید .

زایمان با تزریق دارو

یکی از روش هایی که به کاهش درد در زمان زایمان کمک می کند، تزریق داروهایی از جمله پتدین می باشد.در این روش زمانی که دهانه رحم به اندازه 5 سانتی متر باز می شود وهمچنین قبل از زمانی که فشاری برای خارج کردن نوزاد صورت نگرفته باشد این  دارو را تزریق می نمایند، تا مادر بتواند در حین انقباضات کمی استراحت نموده و از درد طاقت فرسای زایمان در امان باشد.

زایمان به روش فیزیوتراپی

یکی دیگر از روش هایی که در کاهش درد زایمان موثر می باشد،بهره بردن از روش فیزیوتراپی می باشد در این روش با تاباندن امواج الکتریکی بر روی مهره های 5و4 کمرفرد، مورفین طبیعی بدن شروع به ترشح می نماید، در این روش علاوه بر کاهش درد زایمان، طول زمان زایمان نیز به نسبت کمتر می گردد.

مطالب مرتبط

ناباروری

زایمان سزارین

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین دکتر زنان برای زایمان طبیعی می توانید بر روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

Call Now Buttonتماس با پزشک