۰۲۱-۸۸۳۷۱۱۵۸
مدت زمان مطالعه ۱۴ دقیقه
دکتر آزاده مهدیان / جراحی زیبایی زنان / دکتر خوب برای لابیاپلاستی در تهران کیست؟

دکتر خوب برای لابیاپلاستی در تهران کیست؟

دکتر خوب برای لابیاپلاستی در تهران و یافتن آن برای کسانی که قصد انجام عمل جراحی زیباسازی واژن را دارند، دغدغه بسیار مهمی است. از آن جایی که تهران، یکی از پرجمعیت ترین شهرهای ایران است و طبعا زنان بیشتری در این شهر زندگی می کنند، متعاقبا متقاضی عمل جراحی لابیاپلاستی در آن بیشتر است. از سویی دیگر، چون تهران پایتخت ایران است بسیاری از افرادی که در شهرستان های کوچک تر زندگی می کنند و امکانات پزشکی کمتری در آن ها وجود دارد، ممکن است به منظور عمل جراحی لابیاپلاستی به تهران بیایند و به دنبال دکتر خوب برای لابیاپلاستی در تهران بگردند. در ابتدا بهتر است توضیح مختصری درباره عمل لابیاپلاستی ارائه کنیم و سپس به نکاتی که هنگام انتخاب پزشک خوب برای لابیاپلاستی باید در نظر گرفته شود، بپردازیم. 

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی و یا جراحی زیبایی واژن، به منظور زیباسازی این ناحیه و از طریق کوچک کردن لبه های داخلی واژن (لابیای مینور)، و تغییر فرم لب های بیرونی واژن (لابیای ماژور) انجام می شود. البته عمل جراحی لابیای مینور و ماژور جداگانه و با فرآیندهایی متفاوت انجام خواهد شد. وقتی صحبت از عمل لابیاپلاستی به میان می آید، در واقع منظورمان عمل زیباسازی است که روی لب های داخلی واژن یا همان لابیای مینور انجام می شود.

در عمل لابیاپلاستی یک دکتر خوب باید بتواند چین و چروک ها و بخش اضافی واژن را از بین ببرد، بدون آن که به سلامت واژن آسیب بزند. بزرگ شدن لابیای مینور، به مرور زمان و به خاطر عوامل مختلفی رخ می دهد. این مورد باعث می شود که در نهایت برخی از افراد از شکل واژن خود ناراضی باشند و به فکر عمل لابیاپلاستی بیفتند تا از این طریق اعتماد به نفس و روابط زناشویی شان را بهبود ببخشند. شاید برایتان سوال پیش بیاید که آیا لابیاپلاستی دختران باکره امکان پذیر است یا خیر؟ در جواب می گوئیم بله. با ما همراه باشید تا به بررسی دقیق تر این جراحی زیبایی و درمانی زنان بپردازیم.

مزایای لابیاپلاستی

 • این عمل یکی از مهم ترین عمل هایی است که باعث احساس آرامش روانی در زنان می شود.
 • در افزایش لذت جنسی برای بسیاری از زنان در حین مقاربت بسیار موثر است.
 • یکی از روش هایی است که تاثیر مثبتی بر روابط زن و مرد دارد.
 • به جلوگیری از بسیاری از مشکلات در ناحیه واژن کمک می کند.
 • برای کاهش بروز عفونت در این ناحیه عمل می کند.
 • به جلوگیری از تشکیل بسیاری از قارچ های واژن کمک می کند.
ماوراطب دکتر مهدیان

در انتخاب پزشک برای لابیاپلاستی دقت کنید!

یکی از احساسات جدانشدنی از زنان، تمایل به زیبایی و جذابیت است. طبیعتا زمانی که به خاطر بالا رفتن سن یا عوامل دیگر زیبایی بخشی از اندامشان دستخوش تغییرات شود به سرعت دنبال یافتن راه حلی می گردند که زیبایی و جوانی شان را بازپس گیرند. زیبایی واژن علاوه بر تاثیری که برای افزایش اعتماد به نفس زنان و حس رضایت از اندامشان می گذارد، ممکن است بر سبک روابط زناشویی در زندگی مشترکشان نیز تاثیرگذار باشد. چرا که انتخاب هوشمندانه جراح لابیاپلاستی، می تواند علاوه بر زیبایی ظاهری، سلامت شما را به بهترین شکل ممکن حفظ نماید. بنابراین یافتن دکتر خوب برای لابیاپلاستی در تهران یا هر شهری که قرار است این عمل جراحی در آن انجام شود، با توجه به اهمیت سلامت واژن در بهداشت عمومی زن، مساله ای بسیار مهم به حساب می آید.

چه افرادی کاندید مناسب برای لابیاپلاستی هستند؟

دلایل زیادی برای بزرگ شدن لابیای زنان وجود دارد، از جمله زایمان، افزایش سن، فعالیت جنسی و ژنتیک. بسیاری از زنانی که از بزرگی لابیا رنج می‌برند، در ورزش، بهداشت، عفونت‌های دستگاه ادراری، فعالیت جنسی و سایر فعالیت‌های بدنی مشکل دارند.

علاوه بر این، با روند رو به افزایش پوشیدن شلوار یوگا، شلوار تمرینی و لباس شنا، لابیوم بزرگ می‌تواند پوشیدن چنین لباس‌هایی را دشوار کند. با این حال، بیشتر بیماران زن احساس می‌کنند که هنگام رابطه عاشقانه با شریک زندگی خود، بسیار خودآگاه هستند. این دلایل همان چیزی است که خانم ها هنگام انتخاب لابیاپلاستی در نظر می گیرند.

گیف اینستاگرام-دکتر مهدیان

ویژگی هایی بهترین پزشک لابیاپلاستی در تهران

دکتری که خانم ها برای انجام لابیاپلاستی به او مراجعه می کنند، باید برخی ویژگی ها را داشته باشد تا بتوان او را در لیست پزشکان با تجربه و خوب قرار داد. از آن جایی که عمل لابیاپلاستی توسط متخصص زنان و زایمان و جراحان زیبایی زنان انجام می پذیرد، لازم است که به طور کامل با آناتومی دستگاه تناسلی خانم ها آشنا باشند. این کار می تواند موجب تشخیص بهترین روش برای انجام لابیاپلاستی توسط پزشک گردد. نکته بعدی که برای یک پزشک حائز اهمیت است، معاینه دقیق بیمار می باشد. جراح باید با در نظر داشتن تمامی معیارهای مربوطه، بیمار خود را معاینه کند و با اطلاع از شرایط سلامت و سوابق بیماری او، تصمیمات لازم را اتخاذ نماید.

در این راستا و به منظور تشخیص دقیق تر، معمولا پزشک آزمایشاتی را تجویز می کند تا بتواند با بررسی آن ها بهترین روش جراحی را انتخاب نماید. آشنایی با جدیدترین روش های جراحی لابیاپلاستی، یکی دیگر از مولفه هایی است که برای هر پزشک و جراح زیبایی زنانی لازم است. چرا که ساختار بدنی افراد با یکدیگر متفاوت می باشد و تسلط بر چند تکنیک محدود، معمولا پاسخگوی تمامی مراجعین نخواهد بود. پزشک باید با مراجعین خود صادق باشد و به طور کاملا شفافی، فرد را از اقداماتی که قرار است برایش انجام شود، آگاه نماید. همچنین باید او را از تمامی جوانب لابیاپلاستی آگاه و هشدارهای لازم را به او ارائه کند.

 

لابیاپلاستی
لابیاپلاستی

یک تصمیم اشتباه، یک عمر پشیمانی!

تا اینجا با ویژگی های یک متخصص خوب زنان و زایمان و چرایی اهمیت دقت در انتخاب او، آشنا شدیم. در این قسمت می خواهیم به عواقب یک تصمیم گیری عجولانه و انتخابی که سهوا یا عمدا اشتباه بوده است، بپردازیم.

 • ایجاد شدن فرم نامطلوب در اندام تناسلی
 • عدم تقارن لابیا مینورها
 • آسیب دیدگی اعصاب حسی در ناحیه تناسلی
 • بخیه های نادرست و در نتیجه باقی ماندن اثر آن ها بر روی لابیا
 • و …

تمامی این موارد می توانند موجب بروز اختلالاتی در روابط جنسی بین افراد شوند. همچنین نیاز به عمل های ترمیمی در این موارد افزایش می یباد و در نتیجه هزینه هایی که فرد باید بپردازد، چندین برابر می شود.

انواع روش های لابیاپلاستی

عمل های لابیاپلاستی عموما به دو روش استفاده از تیغ جراحی و یا برش با لیزر انجام می شود.

 • عمل لابیاپلاستی با جراحی: در این روش، چروک های لابیای مینور به همراه بخش های اضافی، به کمک تیغ جراحی برداشته می شود. انجام مراقب های پس از این جراحی اهمیتی حیاتی دارند.
 • عمل لابیاپلاستی با لیزر: روش لابیاپلاستی با لیزر، کمتر تهاجمی می باشد و برداشتن چین و چروک و قسمت های اضافی لابیای مینور، از طریق لیزر انجام می پذیرد.

مراقبت های قبل از لابیاپلاستی

قبل از لابیاپلاستی، فرد باید به متخصص زنان مراجعه کرده و اقدامات زیر را برای وی انجام دهد:

معاینه جسمی

تمامی افرادی که قصد انجام جراحی لابیاپلاستی را دارند ابتدا باید معاینه شوند تا در صورت وجود عفونت ابتدا عفونت را درمان کرده و سپس عمل جراحی را انجام دهند. در طول معاینه نیز باید پاپ اسمیر انجام شود. علاوه بر این، از طریق معاینه پزشک می توانید برنامه کلی جراحی را برنامه ریزی کنید.

انجام معاینات پزشکی

سومین مرحله ای که فرد باید قبل از انجام عمل انجام دهد، انجام آزمایش های متعدد است.

اقدامات دارویی

اگر فردی از داروهایی مانند آسپرین، داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی، ویتامین E و چای سبز استفاده می کند، باید مصرف آنها را قطع کند؛ زیرا این داروها می توانند خونریزی را افزایش دهند.

سیگار کشیدن

اگر سیگار می‌کشید، از جمله سیگار و الکل، بهتر است یک هفته قبل و یک ماه بعد از جراحی سیگار نکشید. زیرا سیگار از بهبود زخم و عفونت جلوگیری می کند.

رابطه جنسی

شب قبل از لابیاپلاستی از رابطه جنسی خودداری کنید.

لابیاپلاستی

استحمام و بهداشت

دوش گرفتن قبل از جراحی ضروری است. با این حال، بهتر است ناحیه تناسلی را سه روز قبل یا بلافاصله قبل از جراحی بتراشید.

مراقبت های بعد لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی یکی از مهم ترین دلایلی است که به بهبود بهتر زخم، کاهش درد و رسیدن به نتیجه مطلوب کمک می کند.

استراحت

استراحت سه روز تا یک هفته بعد از عمل ضروری است.

رژیم غذایی

رژیم غذایی خود را برای جلوگیری از یبوست تنظیم کنید. زیرا یبوست باعث فشار روی بخیه ها و افزایش تورم می شود. همچنین از غذاهای چرب و فست فودها پرهیز کنید، زیرا خوردن این غذاها باعث التیام زخم ها نمی شود.

کمپرس سرد

کمپرس سرد باید در 24 ساعت اول پس از جراحی استفاده شود، زیرا درد، تورم و خونریزی را تسکین می دهد.

پاکیزگی

یکی از مهم ترین دلایلی که باید بعد از جراحی لابیاپلاستی در نظر گرفت رعایت بهداشت است. بنابراین شستشوی روزانه ناحیه تناسلی با شامپو بچه از روز دوم بعد از عمل بسیار ضروری خواهد بود و از بروز عوارضی مانند عفونت جلوگیری می کند. 

رابطه جنسی

تا چهل روز بعد از جراحی از داشتن رابطه جنسی خودداری کنید و زمانی که تصمیم به رابطه جنسی دارید بهتر است از ژل روان کننده استفاده کنید.

6 تکنیک رایج لابیاپلاستی

روش تایم

در این روش، لابیای مینور توسط گیره های مخصوص ثابت نگه داشته می شود و بافت اضافی با یک برش طولی برداشته می شود.


تکنیک V-Wedge

این روش لابیاپلاستی بر روی لابیای خارجی انجام می‌شود و مانند روش گوه‌ای، تکنیک V-Wedge یک بخش «گوه» از یک سوم میانی لابیای خارجی را برمی‌دارد. سپس یک سوم بالایی و پایینی لابیای خارجی دوباره به هم متصل می شوند که طول لابیای خارجی را کوتاه می کند. این تکنیک به ویژه برای زنانی که احساس می کنند لابیای بیرونی آن ها بیش از حد آویزان شده یا بزرگ شده مفید است. کاهش اندازه لابیای بیرونی مالش بیش از حد لباس را که می تواند باعث تحریک پوست شود به حداقل می رساند و پوشیدن لباس های زیر تنگ را راحت تر می کند


لابیاپلاستی از طریق Deepithelializatiom

در این روش، لب های داخلی واژن هیچ آسیبی نمی بینند و بخش مرکزی لابیا عمیق می شود. برای انجام لابیاپلاستی از این طریق، لازم است تا پزشک، دقت عمل بسیاری را به کار گیرد تا طول بخشی که حذف می گردد از طول کلیتورال بیشتر باشد.


لابیاپلاستی به روش اسکالپد لاینر

با وجود آن که انجام این عمل را می توان هم از طریق لیزر انجام داد و هم تیغ جراحی، بهتر است از طریق لیزر انجام شود تا خونریزی کمتری اتفاق بیفتد. در این روش، چند برش در برخی نواحی به منظور حذف بخش های اضافی ایجاد می شود و سپس جای برش ها، با بخیه بسته می گردد.


روش زدپلاستی

در روش زدپلاستی، برشی که به منظور حذف بافت های اضافی زده می شود به شکل z خواهد بود.


روش سافتینگ

در این شیوه بدون نیاز به بیهوشی، برش و بخیه، می توان بافت اضافی را از طریق لیزر برداشت. این عمل مخصوص افرادی است که لابیای آن ها کوچکتر از 1 سانتی متر است و هدفشان از عمل لابیا پلاستی، تغییر رنگ و یا شکل لابیا است.


تکنیک گوه

این روش لابیاپلاستی یک «گوه» (معروف به بخش مثلثی) از یک سوم میانی لابیای داخلی را برمی دارد و سپس لابیای بالایی و پایینی را دوباره به هم وصل می کند. این روش طول لابیاهایی را که از هود کلیتورال تا واژن کشیده می شود را کاهش می دهد.


تکنیک اصلاح

این تکنیک لابیاپلاستی بر کامل کردن لبه های لابیای بیرونی و داخلی تمرکز دارد. هر گونه لبه های تیره یا نامنظم را از بین می برد و لابیاها را کوچک تر می کند. بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند لابیای داخلی را طوری کوتاه کنند که کوچک تر از لابیای بیرونی باشد و بیرون نیاید. زنان دیگر ترجیح می‌دهند پوست اضافی لابیای خارجی را کوتاه کنند تا از آویزان شدن یا بزرگ شدن آن‌ها، به خصوص پس از زایمان جلوگیری کنند.

زیبایی واژن

دکتر خوب برای لابیاپلاستی در تهران

در عمل لابیاپلاستی حاذق بودن جراح، نقش و اهمیتی حیاتی دارد. چرا که اگر جراح لابیاپلاست به عروق خونی و اعصاب، آسیب وارد کند، عوارض آن جبران ناپذیر خواهد بود. یک دکتر خوب برای لابیاپلاستی در تهران، باید ضمن حفظ سلامت اعصاب و عروق خونی، اسکاری پس از جراحی باقی نگذارد.

لابیاپلاستی یک عمل جراحی زیبایی برای کاهش اندازه لب های واژن است. این عمل بر روی زنانی انجام می شود که لب های پایین ناحیه تناسلی آن ها بیش از اندازه بزرگ است. جراحی لابیا به آن ها این امکان را می دهد تا اعتماد به نفس خود را به دست آورند و زندگی عاشقانه و جنسی رضایت بخشی داشته باشند. این عمل نه تنها به دلایل زیبایی، بلکه به دلایل بهداشتی، جنسی و پزشکی نیز انجام می شود. همچنین عفونت واژن و بی اختیاری با این عمل قابل درمان است.

پاسخ به سوالات متداول شما

دکتر آزاده مهدیان

درباره دکتر آزاده مهدیان

دكتر آزاده مهديان، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و دارای مدرک تکمیلی سونوگرافی و لاپاراسكوپی پیشرفته از دانشگاه تهران می باشند. دکتر آزاده مهدیان عضو انجمن جراحان زنان ایران و همچنین عضو انجمن جراحی های کم تهاجمی زنان می باشند. از جمله افتخارات دکتر مهدیان می توان به “کسب رتبه نخست کاهش آمار سزارین و افزایش آمار زایمان طبیعی در استان لرستان” اشاره کرد.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

درمان جای سزارین با لیزر

درمان جای سزارین با لیزر

درمان جای سزارین با لیزر امکانپذیر است؟ خانم هایی که قصد بچه دار شدن دارند، خصوصا آن هایی که برای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. من ۲۰ سالمه میتونم لابیاپلاستی انجام بدم

  پاسخ
  • سلام لابیاپلاستی برای 18 سال به بالا منعی ندارد.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با پزشک