۰۲۱-۸۸۳۷۱۱۵۸
مدت زمان مطالعه ۱۶ دقیقه
دکتر آزاده مهدیان / جراحی زیبایی زنان / بهترین روش های تنگ کردن واژن

بهترین روش های تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن یکی از چندین راهی است که به منظور جوانسازی و تقویت اعتماد به نفس خانم ها به کار گرفته می شود. البته این روش از ابتدا بیشتر جنبه درمانی داشت و به مروز از لحاظ زیبایی نیز مورد توجه قرار گرفت. اما برای چه افرادی مناسب است؟ زنانی که دچار افتادگی و یا شلی واژن باشند. حال بسته به نوع و شدت مشکل آن ها یکی از بهترین روش های تنگ کردن واژن انتخاب می شود. در ادامه به شرح کاملی از تنگ کردن واژن و روش های مختلف آن می پردازیم.

راه های تنگ کردن واژن

علت بزرگ شدن لبه های واژن 

یک تصور غلط رایج وجود دارد که با بچه دار شدن لبه های واژن بزرگتر می شوند. اما در اصل به ذلیل ضعیف شدن عضلات واژن لبه های آن بزرگتر می شوند که با جراحی قابل درمان است. از دست دادن استروژن، چه به دلیل سن یا شرایط سلامتی، موجب می شود بافت موجود در داخل واژن خشک تر، نازک تر، اسیدی تر شده و انعطاف پذیری آن نیز کاهش یابد. هر خانمی ممکن است در 40 سالگی متوجه کاهش انعطاف پذیری واژن خود شود. با ورود به مرحله قبل از یائسگی، سطح استروژن کاهش می یابد و هنگامی که وارد یائسگی کامل شود، این تغییرات آشکارتر خواهند شد.

ماهیچه های واژن زنان به مرور زمان و با گذشت سن مانند سایر عضلات بدن ضعیف می شوند، مگر این که یک خانم با انجام برنامه های ورزشی قوی کف لگن ماهیچه های خود را سفت نگه دارند. چون این کار باید همیشگی و مداوم باشد، همه خانم ها این کار را نمی توانند انجام دهند. حدودا 43 درصد از زنان به دلیل ضعف عضلات کف لگن دچار اختلال عملکرد جنسی، خشکی واژن، ارگاسم نشدن، سستی و شلی واژن می شود.

در چه شرایطی به تنگ کردن واژن نیاز است؟

عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند موجب بروز شلی و افتادگی واژن در خانم ها شود. برخی از رایج ترین این عوامل را در ادامه بیان می کنیم.

افزایش سن که به موازات آن خاصیت کلاژن سازی پوست نیز کاهش می یابد و در نتیجه کشسانی بودن پوست نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.

زایمان طبیعی متعدد که تا حد زیادی ماهیچه های واژن را تحت تاثیر قرار می دهد.

انجام ورزش های سنگین به صورت پیوسته

انجام جراحی های مختلف زنانه

داشتن روابط جنسی مکرر

افزایش وزن و چاقی

حمل اجسام سنگین

آسیب دیدگی لگن

یبوست مداوم

تمامی این عوامل در افتادگی و شل شدن واژن موثر هستند که در نتیجه می تواند کیفیت روابط جنسی بین زن و مرد را نیز تحت تاثیر قرار دهد. از همین رو اکثر خانم ها به فکر راه حلی برای رفع این مشکل هستند.

کاندیداهای مناسب جراحی تنگ کردن واژن

 • افرادی که به دنبال درمان عارضه های ایجاد شده در زایمان یا ضربه های فیزیکی هستند می توانند با انجام عمل تنگ کردن واژن علاوه بر درمان مشکلات ایجاد شده، رسیدن به ارگاسم در رابطه جنسی خود را نیز تقویت کنند.
 • خانم هایی که پس از انجام پرتو درمانی یا برداشتن واژن برای درمان سرطان، نیاز به بازسازی واژن دارند.
 • افراد تراجنسیتی برای انجام جراحی تایید جنسیت.
 • زنانی که با ناهنجاری های مادرزادی متولد شده اند که رشد واژن در آن ها کامل نشده است.

اهمیت رفع شلی واژن

سوالی که ممکن است برای بسیاری از بانوان مطرح شود این است که اگر اقدام به تنگ کردن واژن نکنیم، چه می شود؟ آیا عوارض دیگری به جز یک رابطه جنسی بدون لذت دارد یا خیر؟ باید بگوییم که بله؛ شلی و گشادی واژن نه تنها موجب اختلال در روابط بین زن و مرد می شود، بلکه موجب بروز مشکلات دیگری از جمله موارد زیر نیز می شود:

بروز عفونت واژینال مکرر

بی اختیاری ادرار

افزایش میکروب های واژن

افزایش ترشحات واژن

روش های تنگ کردن واژن

روش های متعددی برای تنگ کردن وازن وجود دارد که انتخاب بهترین آن ها با توجه به شرایط افراد و تحت نظر متخصص زنان و زایمان مورد نظر صورت می گیرد.

تنگ کردن واژن با نخ

تنگ کردن واژن و یا لیفت آن با نخ، یکی از روش هایی است که موجب رفع افتادگی واژن می شود. این روش بدون خونریزی و بیهوشی انجام می شود و از همین رو، راهکاری غیر تهاجمی محسوب می شود. نخ هایی که به منظور تنگ کردن واژن به کار می روند، موجب کلاژن سازی پوست شده و پس از مدتی نیز جذب می شوند. اما نکته ای که وجود دارد، جنس و نوع آن ها نباید به گونه ای باشد که پس از مدتی بافت واژن به حالت اولیه خود بازگردد. بنابراین خانم هایی که نگران باقی ماندن رد جراحی در اندام تناسلی خود هستند، می توانند از این روش استفاده کنند.

تنگ کردن واژن با لیزر

لیزر نیز یکی از روش های بی خطری است که کاربردهای فراوانی دارد و در زمینه تنگ کردن واژن نیز از آن استفاده می شود. این روش به صورت سرپایی و بدون هیچ بیهوشی قابل انجام پذیری است. تنگ کردن واژن با لیزر چند مزیت مهم دارد که عبارتند از:

 • بدون درد و خونریزی
 • افزایش کلاژن سازی پوست
 • رفع افتادگی رحم
 • رفع علائم بی اختیاری ادرار
 • بروز نتیجه نهایی بلافاصله پس از عمل
 • ماندگاری نتیجه تا طولانی مدت
 • بدون نیاز به دوره نقاهت
 • رفع سوزش و خارش واژن
 • هزینه مقرون به صرفه در مقایسه با روش جراحی

فیلم تنگ گردن واژن با لیزر

تنگ کردن واژن با RF

یکی از جدیدترین تکنولوژی هایی که برای تنگ کردن واژن به کار برده می شود، دستگاه RF است که امواج رادیوفرکانسی از خود تولید می کند. این امواج با نفوذ در اعماق بافت واژن موجب افزایش خونرسانی و جریان آن، تولید کلاژن های بیشتر، ایجاد گرما و بهبود ارتجاعیت پوست واژن می شود که در نتیجه می تواند گشادی واژن را درمان نماید. تنگ کردن واژن با آر اف نیز روشی سرپایی است که بدون نیاز به بیهوشی انجام می گیرد و هیچ شرط سنی خاصی برای آن نیز وجود ندارد.

جراحی واژینوپلاستی

در صورتی که افتادگی یا شلی واژن به قدری شدید باشد با سایر روش ها برطرف نشود، از روش جراحی یا به اصطلاح، واژینوپلاستی استفاده می شود. برای انجام واژینوپلاستی پزشک جراح زنان ماهیچه های جدا شده را به هم نزدیک می کند و پوست و مخاط اضافی را از قسمت پشت واژن بر می دارد. همچنین پوست خارجی را نیز گاهی برای افزایش زیبایی ظاهری جدا می کند. برخلاف روش های مذکور، عمل واژینوپلاستی با استفاده از بیهوشی و بی حسی انجام می شود. سپس جراح نواحی افتاده و پوست هاص اضافی را برش زده و جدا می کند. در نهایت نیز نواحی لازم با بخیه بسته می شوند. مدت زمانی که طول می کشد تا جراحی به پایان برسد، بسته به پیچیدگی عمل، حدود 1 الی 2 ساعت خواهد بود.

جراحی پرینورافی

پرینه به ناحیه بین واژن و مقعد بانوان گفته می شود که در اثر فشارهای متعدد دچار پارگی و شل شدگی می شود. حال این فشارها می تواند در نتیجه زایمان طبیعی باشد یا حمل اجسام سنگین، ورزش های سنگین و … . در صورت بروز چنین مشکلی لازم است نسبت به ترمیم بافت آسیب دیده اقدام نمایید. این جراحب با ترمیم عضلات کف لگن می تواند تا حد زیادی، افتادگی وازن را نیز بهبود ببخشد. حتی گاهی ممکن است این عمل جراحی، به صورت همزمان با واژینوپلاستی نیز انجام شود.


در مورد تفاوت واژینوپلاستی و پرینورافی باید بگوییم که در جراحی واژینوپلاستی تمام طول کانال واژن و نیز عضلات کف لگن ترمیم شده و تحت عمل قرار می گیرد اما در عمل پرینورافی، تنها به اندازه 2 تا 3 سانتی متر از دهانه واژن قابل ترمیم است. از همین رو این روش بیشتر زمانی کاربرد دارد که هدف، رفع گشادی دهانه واژن باشد.

روش های دیگری نیز برای تنگ کردن واژن وجود دارد که ممکن است در مواردی کاربرد داشته باشد (هر چند موقت). برخی از این روش ها به شرح زیر است:

 • استفاده از ژل تنگ کننده واژن که حدود 2 ساعت تاثیر دارد. بهترین زمیان استفاده از آن چند دقیقه پیش از مقاربت است.
 • مصرف قرص های تنگ کننده واژن که دارای دوره درمان هستند و باید 1 ساعت پیش از مقاربت مصرف شوند.
 • استفاده از شیاف برای تنگ کردن فوری واژن، استفاده از گیاه زنانگی یا ماریانا به صورت شیاف
 • استفاده از مخروط های واژنی که بر عضلات لگن تاثیرگذارند اما ماندگاری نسبتا کمی دارند.
 • قطره های تنگ کننده واژن، ژل آلوئه ورا و قطره گیاه کورکوما کومسا
 • ویتامین E
 • انجام ورزش هایی مانند کگل و یوگا
 • تغذیه مناسب

ژل تنگ کننده واژن موجود در داروخانه ها

ژل های سفت و تنگ کننده واژن ممکن است با تبلیغلتی نظیر این که دارای ترکیبات کاملاً طبیعی هستند و نتایج معجزه آسا و طولانی مدتی دارند افراد زیادی را فریب بدهند. اما از نظر علمی اثبات شده نیستند و کارایی ندارند حتی در برخی موارد این ژل ها مضر نیز هستند. حتی مقدار زیادی از مواد طبیعی هم ممکن است موجب واکنش های نامطلوب شود.

رابطه جنسی بعد از عمل تنگی واژن

معمولا بعد از انجام جراحی واژینوپلاستی بیمار باید حداقل به مدت 4 تا 6 هفته رابطه جنسی نداشته باشد. البته میزان دقیق این زمان را جراح و متخصص زنانی که عمل تنگ کردن واژن را انجام داده است به بیمار می گوید و ممکن است برای برخی بیماران زمان بیشتری برای بهبودی کامل مورد نیاز باشد.

آیا تنگ کردن واژن برای تمامی خانم ها مناسب است؟

گفتیم که تنگ کردن واژن ابتدا روشی درمانی بود اما به مرور، با مقاصد زیبایی نیز اقدام به انجام آن شده است. به گونه ای که شاید بسیاری از داوطلبان انجام آن، دچار هیچ یک از مشکلات شلی، افتادگی یا گشادی نباشند. از همین رو می توان گفت، تنگ کردن واژن تقریبا محدودیتی ندارد مگر در شرایط زیر که اگر خانمی از آن ها برخوردار باشد، انجام این عمل برای او ممنوع است.

 • خانم های باردار و یا افرادی که قصد باردار شدن دارند. زیرا در صورت زایمان پس از واژینوپلاستی، درد شدیدی را متحمل خواهید شد و علاوه بر آن، نتیجه عمل نیز از بین می رود.
 • مبتلایان به بیماری های نقص سیستم ایمنی
 • در صورتی که مبتلا به عفونت های قارچی یا باکتریایی در ناحیه تناسلی هستید، ابتدا باید نسبت به درمان خود اقدام نمایید و سپس برای عمل جراحی، اقدام کنید.
 • با توجه به اینکه تغییرات این روش جوانسازی واژن، در نواحی درونی این اندام انجام می شود، امکان این عمل برای دختران باکره وجود ندارد. اما لابیاپلاستی دختران باکره امکان پذیر است.

آیا واژینوپلاستی همان جوانسازی واژن است؟

واژینوپلاستی یکی از انواع روش های بهبود ظاهر یا عملکرد واژن است. سایر روش های جوانسازی واژن عبارتند از:

 • لابیاپلاستی، که اندازه لابیاها (لوب های گوشتی واژن) را یکنواخت کرده یا کاهش می دهد.
 • ولووپلاستی که قسمت خارجی واژن را تغییر می دهد.

جراحی هایی که می توان همزمان با تنگ کردن واژن انجام داد

یکی از روش های تنگ کردن واژن، جراحی است و از آن جا که همواره تصمیم گرفتن برای انجام چنین عمل هایی که باید در اتاق عمل انجام گیرد، با کمی ترس و دلهره همراه است، اغلب تمایل دارند که در صورت امکان چند عمل را با هم و به صورت همزمان انجام دهند. بنابراین یکی از پرسش های مهمی که در این زمینه مطرح می شود، همین موضوع است که آیا امکان جراحی دیگری همزمان با واژینوپلاستی وجود دارد یا خیر؟ اگر پاسخ مثبت است، چه عمل هایی را می توان انجام داد؟

باید بگوییم که امکان جراحی همزمان برای این عمل ژنیتال وجود دارد. از جمله عمل های مجاز عبارتند از:

 • جراحی لابیاپلاستی
 • جراحی پرینورافی
 • جراحی تقویت جی اسپات
 • سفید کردن واژن نیز در صورت تنگ کردن واژن با لیز، امکانپذیر است.

البته نباید فراموش کنید که قطعیت امکان انجام پذیری این جراحی ها باید از سوی پزشک متخصص شما نیز مورد تایید قرار گیرد.

در چه صورتی می توان همزمان با تنگ کردن واژن، سفید کردن آن را نیز انجام داد؟

اقداماتی که قبل از تنگ کردن واژن باید انجام دهید

 • پیش از هر گونه اقدام و تصمیم گیری نهایی برای تنگ کردن واژن حتما با پزشک خود، به صورت حضوری ملاقاتی داشته باشید و اطلاعات لازم را با هم در میان بگذارید.

 • معمولا پزشک قبل از اقدام به تنگ کردن واژن مراجعه کننده، آزمایشاتی از جمله تست پاپ اسمیر، تست بارداری، ویتامین دی، هپاتیت، تیروئید، غلطت خون و … را بسته به روش انتخابی، تجویز می کند که لازم است آن ها را انجام داده و نتیجه را به پزشک خود ارائه دهید.

 • شب قبل از عمل، حمام کنید.
 • در صورتی که از داروهای خاصی مصرف کرده و یا حساسیت های خاصی دارید، باید به پزشک خود اطلاع دهید.


 • اگر دچار عفونت، تبخال یا زگیل تناسلی هستید، ابتدا اقدامات درمانی برای آن را باید انجام دهید.

 • پیش از اقدام برای تنگ کردن واژن، موهای زائد این ناحیه را اصلاح نمایید.
 • در صورت ابتلا به بیماری یا مشکل خاص، پزشکتان را در جریان بگذارید.
 • بهترین زمان برای اقدام به تنگ کردن واژن 3 الی 5 روز پس از اتمام دوره قاعدگی است.

 • مصرف مشروبات الکلی و استعمال سیگار را مدتی قبل از موعد عمل، متوقف نمایید.

 • از مصرف لوسیون، کرم، پماد و … در ناحیه واژن و اطراف آن، پیش از تنگ کردن واژن بپرهیزید.

 • حداقل 1 هفته پیش از موعد عمل تنگ کردن واژن، از داشتن رابطه جنسی بپرهیزید.

تمامی این موارد، به صورت کلی بیان شد و ممکن است بسته به روشی که برای تنگ کردن واژن انتخاب می کنید، مواردی به آن ها اضافه یا کم شود که دقیق آن ها از سوی پزشک مورد نظرتان، اطلاع داده خواهد شد.

نکاتی که پس از جراحی تنگ کردن واژن باید بدانید

روش های تنگ کردن واژن اکثرا غیر تهاجمی بوده و نیاز به مراقبت خاصی ندارند. از همین رو بیشترین دوره نقاهت و رعایت برخی نکات، مختص جراحی واژینوپلاستی است که در ادامه برخی از مهم ترین ها را شرح می دهیم.

 • به بهداشت فردی خود بسیار توجه نمایید.
 • احساس درد و سوزش خفیف پس ازانجام این عمل بدیهی است و جای نگرانی ندارد. زیرا پس از مدتی خود به خود رفع می شود.
 • داروهایی که از سوی پزشک تجویز می شود را به صورت مرتب باید مصرف کنید.
 • مصرف آب کافی و داشتن رژیم غذایی مناسب پس از عمل بسیار اهمیت دارد.
 • معمولا توصیه می شود تا 24 ساعت پس از موعد جراحی، برای ادرار از سوند استفاده شود.
 • از انجام دادن فعالیت های سنگین و ورزش های پر تحرک مانند سوارکاری، دو، دوچرخه سواری و هر فعالیتی که موجب فشار در ناحیه عمل شده، می گردد، بپرهیزید.
 • به مدت چند هفته از داشتن رابطه جنسی، خودداری کنید.
 • برای حمام رفتن نیاز به دستورالعمل های خاصی است که از سوی پزشک به شما اطلاع داده می شود. معمولا به این صورت است که از روز دوم به مدت یک هفته، مجاز به استحمام با آب ولرم، بدون صابون هستید.
 • اغلب، بخیه ها جذبی هستند اما در صورتی که نیاز به برداشتن آن ها بود، لازم است در موعد مشخصی، نزد پزشک خود مراجعه نمایید.
 • بهتر است تا مدتی لباس های گشاد بپوشید.

مزایا و معایب جراحی تنگ کردن واژن

جراحی تنگ کردن واژن به هر روشی که انجام شود مانند تمامی عمل های جراحی دارای خطراتی است که پزشک متخصص قبل از جراحی با بیمار در میان می گذارد. مثلا خطراتی مانند عفونت، خونریزی شدید، دیسپارونی (مقاربت دردناک)، بی حسی یا از دست دادن حس واژن ممکن است با انجام این جراحی برای بیمار اتفاق بیافتد. البته انجام جراحی های زیبایی زنان اگر تحت نظر یک پزشک متخصص زنان و زیبایی انجام شود ریسک های کمتری خواهد داشت.

هزینه تنگ کردن واژن چگونه محاسبه می شود؟

برای این جراحی نمی توان رقم مشخصی را تعیین کرد. زیرا شرایط عمل برای هر فرد متفاوت است. به طور کلی فاکتورهایی که برای تعیین هزینه تنگ کردن واژن می تواند موثر باشد، به این شرح است:

 • نوع مشکل
 • میزان افتادگی، شلی یا پارگی
 • روشی که برای تنگ کردن واژن انتخاب می شود.
 • میزان پیچیدگی عمل و تغییراتی که باید اعمال شود.
 • جراحی هایی که به صورت همزمان ممکن است انجام گیرد.
 • ابزاری که برای این عمل به کار گرفته می شوند.
 • دستمزد پزشک

بنابراین بهترین راه برای اطلاع از هزینه دقیق تنگ کردن واژن، به هر روشی، مراجعه نزد پزشکی متخصص است تا با معاینه کامل و بررسی شرایط فردی، بهترین روش برای این اقدام و هزینه لازم برای آن را تعیین کند.

دکتر خوب برای تنگ کردن واژن

برای تنگ کردن واژن لازم است که نزد یک پزشک و متخصص زنان و زایمان که جراحی زیبایی زنان نیز انجام می دهد، مراجعه نمایید. البته منظور از انجام دادن بهره مندی از تجربه کافی و برخورداری از مهارت لازم است. حال ممکن است از خود بپرسید که چگونه می توان بهترین متخصص زنان برای تنگ کردن واژن را پیدا کرد. برای این کار می توانید از روش های زیر کمک بگیرید.

 1. جستجو در اینترنت

 2. پرس و جو و تحقیق از اطرافیان، به ویژه آن هایی که تجربه مراجعه نزد متخصص زنان را دارند.

 3. بررسی سوابق کاری پزشک مورد نظر و خدماتی که ارائه می دهد.

 4. بررسی رضایت مراجعین از طریق صفحات مجازی پزشک

 5. شرکت در جلسات مشاوره حضوری

به منظور ملاقات حضوری با دکتر آزاده مهدیان به عنوان یکی از بهترین جراحان زیبایی زنان، می توانید از شماره تماس و نشانی های فوق استفاده کنید.

سوالات متداول

آیا بارداری پس از تنگ کردن واژن امکان پذیر است؟

بارداری پس از تنگ کردن واژن بسته به روشی دارد که انتخاب می نمایید. اگر می خواهید روش دائمی تنگ کردن واژن را انجام دهید، بهتر است زمانی باشد که دیگر تصمیم به بارداری مجدد نداشته باشید.

بهترین زمان برای تنگ کردن واژن چه زمانی است؟

به جز دختران باکره، تمامی خانم ها در هر سنی می توانند اقدام به تنگ کردن واژن خود نمایند اما به شرطی که باردار نباشند و یا قصدی برای آن نداشته باشند. همچنین بهتر است به فاصله 3 الی 5 روز پس از دوره قاعدگی این عمل انجام گیرد.

تنگ کردن واژن با لیزر می تواند موجب نازایی شود؟

خیر؛ زیرا طول موج لیزر برای چنین کاربردهایی به گونه ای تنظیم می شود که اختلالی برای باروری خانم ها ایجاد نکند.

بهترین روش تنگ کردن واژن کدام است؟

به جز جراحی واژینوپلاستی، دیگر روش های تنگ کردن واژن به صورت سرپایی و اغلب بدون خونریزی انجام می شوند. از همین رو بهترین روش برای هر فرد، بستگی به شرایط و میزان مشکل او دارد. واژینوپلاستی برای خانم هایی مناسب است که از گشادی شدید واژن رنج برده و سایر روش ها برای آن ها پاسخگو نیست.

آیا تنگ کردن واژن موجب کاهش میل جنسی می شود؟

خیر؛ می توان گفت یکی از اهداف درمان گشادی واژن، کمک به بهبود روابط جنسی بین زن و مرد است، نه ایجاد اختلال در آن.

کلام پایانی

به طور کلی اگر قصد درمان گشادی یا افتادگی واژن را دارید، بهتر است در مورد روش های مختلف آن به خوبی تحقیق کنید و سپس تصمیم نهایی خود را اتخاذ نمایید. برای این کار هم می توانید از یک متخصص زنان و زایمان با تجربه کمک بگیرید. دقت کنید که روش انتخابی باید بتواند مشکلی که در ناحیه واژن خود دارید را به طور کامل برطرف نماید. بنابراین برای پیشگیری از نیاز به عمل دیگر، از همان ابتدا تصمیم خود را با حساسیت بالایی نهایی سازید.

دکتر آزاده مهدیان

درباره دکتر آزاده مهدیان

دكتر آزاده مهديان، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و دارای مدرک تکمیلی سونوگرافی و لاپاراسكوپی پیشرفته از دانشگاه تهران می باشند. دکتر آزاده مهدیان عضو انجمن جراحان زنان ایران و همچنین عضو انجمن جراحی های کم تهاجمی زنان می باشند. از جمله افتخارات دکتر مهدیان می توان به “کسب رتبه نخست کاهش آمار سزارین و افزایش آمار زایمان طبیعی در استان لرستان” اشاره کرد.

مقالات مرتبط

درمان جای سزارین با لیزر

درمان جای سزارین با لیزر

درمان جای سزارین با لیزر امکانپذیر است؟ خانم هایی که قصد بچه دار شدن دارند، خصوصا آن هایی که برای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

18 دیدگاه ها
 1. خانم دکتر دخترا هم میتونن تنگ کردن واژنو انجام بدن؟

  پاسخ
  • خیر به دلیل اینکه این عمل در داخل واژن انجام میشه دخترانی که باکره هستن نمیتونن این عمل رو انجام بدن

   پاسخ
 2. تنگ کردن واژن با لیزر بهتره یا جراحی؟

  پاسخ
  • بستگی به میزان افتادگی واژن داره. هر کدام از این روش ها مزایای خودشون رو دارن. برای اینکه متوجه بشید کدومشون برای شما مناسبه باید حضوری معاینه بشید

   پاسخ
 3. سلام برا تنگ کردن با لیزر بعد چند ماه برنمیگرده به حالت اول؟

  پاسخ
 4. و هزینه عمل لیزر حدودا چقدره؟

  پاسخ
  • به نوع کار و تعداد جلسات بستگی دارد

   پاسخ
 5. سلام
  اگر در طی دوران پریودی انگشت وارد واژن بشه پرده پاره شده؟ یا چون رحم در این دوران پایین تر هست و کمی گشادتر فکر میکنم گشادی پیش اومده؟ پاره نشده؟

  پاسخ
  • سلام
   باید معاینه شوید.

   پاسخ
 6. سلام خانوم دکتر این عمل هزینه پایش برا ی ادم عادی با مشکلات عادی چنده

  پاسخ
 7. سلام ودرود دکترجان عالی بودووود

  پاسخ
  • سپاس

   پاسخ
 8. اگه چن سال بعد عمل زایمان داشته باشیم به روش سزارین ایا نتیجه عمل به هم میخوره

  پاسخ
  • سلام معمولا با سزارین مشکلی پیش نمیاد ولی خود بارداری با عث افتادگی رحم و مثانه میشه

   پاسخ
 9. تنگ کردن واژن با آر اف بهتره یا جراحی؟

  پاسخ
  • بستگی به فرد و معاینه پزشک دارد. باید با معاینه حضوری بررسی شود که کدام روش بهتر است

   پاسخ
 10. سلام خسته نباشید خانم دکتر هزینه تنگ کردن واژن چقدر است.

  پاسخ
  • سلام. هزینه این کار حدود ۱۰ تومن هست. برای اطلاعات دقیق مشاوره حضوری بگیرید. شماره تماس ۸۸۳۷۱۱۵۸-021

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با پزشک